Wskazówki dotyczące zamawiania niestandardowych pudełek na potrzeby marketingu promocyjnego

Wiele firm zamawia niestandardowe pudełka, aby pomieścić informacje i ogłoszenia o nowych produktach, pakować oprogramowanie, płyty CD/DVD i inne nośniki elektroniczne lub mieć wybór w stosunku do broszur, teczek kieszonkowych i segregatorów. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć szerokie możliwości przy zamawianiu niestandardowych pudełek.

visit https://reklama-w-autobusach.waw.pl/2020/09/01/reklama-kontekstowa-na-platformy-od-google/

Niektóre typowe typy pudełek to:

– Faliste

– Plastikowy

– Obrócona krawędź,

– ustawić skrzynki

– Aluminium

– SBS

– drewno

Większość ludzi zna kartony wysyłkowe wykonane z grubej brązowej (lub kraftowej) tektury falistej typu C. Przyglądając się bocznemu cięciu falistej fali C, zauważasz, że jest bardzo szeroka i gruba; nadaje się do wysyłki rzeczy, ale nie nadaje się do akceptowania rodzaju grafiki wymaganej do wprowadzenia produktu na rynek.

Fala E-fala ma tylko 1/16 cala grubości, znacznie cieńsza niż wspomniana powyżej fala C. W przypadku niektórych wymagań można zastosować falę F-fala lub fala B. Fala F jest bardzo cienka (nawet cieńsza niż fala E- rowek) i jest używany do bardzo małych pudełek lub pudełek wymagających skomplikowanego wykrawania. Co zaskakujące, rowek B jest cieńszy niż rowek C, ale grubszy niż rowek E. Fala B ma grubość około 1/8 cala i jest używana do cięższych rowków projekty wagi.

Tektura falista jest zwykle magazynowana w zakładzie i jest określona przez kolory. Brązowy, ostrygowy biały, biały.
Biała jest najdroższą i najbardziej poszukiwaną tablicą do zastosowań graficznych.
Dostępne kombinacje, na specjalne zamówienie. Oyster over Kraft lub Bleached over Kraft są powszechne. Zwykle falista część tektury falistej to Kraft.

Dekoracja z tektury falistej

Litho lam: Wielu klientów woli, aby ich pudełka z tektury falistej miały grafikę wydrukowaną na papierze litowym 80#, który można foliować, laminować i mocować do tektury falistej. (nazywamy to etykietowaniem). Laminowanie folią uszczelnia nadruk i umożliwia wyginanie zawiasów pudełka bez pękania. Etykieta jest mocowana do tektury falistej przed wykrawaniem. Laminacja folii może być błyszcząca lub matowa (zwana także pozbawioną połysku). Etykietę można nakleić na zewnątrz lub na wewnętrznej stronie pudełka (zwanej również wkładką) lub na jedno i drugie. Etykieta zwykle obejmuje całe pudełko.

Druk fleksograficzny: wyobraź sobie duży stempel gumowy i masz już dobre pojęcie o druku fleksograficznym. Jeśli nie jest wymagana złożona 4-kolorowa grafika procesowa, alternatywą do rozważenia może być druk fleksograficzny. Ponieważ druk fleksograficzny nie jest wyrafinowany, można oczekiwać jedynie jakości 65-liniowego rastra. Różni się to znacznie od jakości rastra 150 linii, powszechnej w druku litograficznym (etykietowanie). Najbardziej opłacalnym rodzajem druku fleksograficznego jest lakierowanie (całkowite pokrycie) koloru. Standardowe płyty drukarskie mogą być użyte do umieszczenia koloru na planszy. Jeśli jednak wymagane jest odwrócenie grafiki lub czcionki z jednolitego pola lub chcesz mieć pozytyw lub grafikę, konieczne będzie wykonanie niestandardowej płyty drukarskiej. Płyty fleksograficzne są wyceniane za cal kwadratowy. Im więcej grafiki lub czcionki, tym droższe.

Sitodruk: w przypadku ilości zbyt małych, aby stworzyć drogie płyty fleksograficzne, sitodruk może być opłacalną alternatywą. Nowoczesna technologia sprawiła, że sitodruk jest prawie tak wyraźny i ostry jak druk offsetowy. Zaczynamy od Twojej grafiki na dysku komputera lub dobrej czarno-białej kopii. Pozytyw filmu jest wykonany zgodnie ze sztuką i osadzony na ekranie, który został pokryty emulsją. Ekran i grafika (na pozytywie) są wystawione na działanie światła przez kilka minut. Czerń grafiki blokuje stwardnienie emulsji. Pozytyw filmu jest usuwany z ekranu, a ekran jest myty strumieniem wody o dużej prędkości. Emulsja, w której znajdowała się grafika, jest zmywana, pozostawiając szablon grafiki na ekranie. Sito jest zamontowane na prasie, a rakla przepycha specjalną farbę przez sito na materiał twojego pudełka.
Farby sitodrukowe są mieszane ręcznie, aby jak najbardziej zbliżyć się do określonego koloru, ale nie jest to nauka ścisła. Wykonujemy sitodruk na wielu różnych materiałach kolorystycznych, a ręcznie mieszane dopasowanie kolorów Pantone będzie wyglądać inaczej, gdy zostanie nałożone na kolory inne niż biały.

Pudła z wywiniętymi krawędziami i pudełka do ustawiania: Podczas gdy pudełka z tektury falistej mają „surowe krawędzie”, na których widać pofałdowanie, krawędzie z wywiniętymi krawędziami różnią się, ponieważ tektura jest pokryta folią. Zamiast tektury falistej stosujemy różne gramatury tektury wiórowej. W małych ilościach pudełka te są wykonywane ręcznie. W większych ilościach stosuje się maszyny do produkcji pudełek. Pudełka z toczonymi krawędziami zwykle kosztują więcej niż pudełka z tektury falistej, ale mają bardziej wykończony wygląd. Ponieważ używana jest płyta wiórowa, pudełka te zwykle ważą więcej niż odpowiadające im pudełko z tektury falistej. Pudełka montażowe należą do kategorii pudełek z toczonymi krawędziami. Pudełka te są powszechnie określane jako pudełka na prezenty i pudełka na biżuterię. Obaj odwrócili się